Ajntraht na srpski pogon izborio osminu finala Lige Evrope

Srpski fudbaleri u timu iz Frankfurta su odigrali odličan meč – Luka Jović je postigao gol, dok su Filip Kostić i Mijat Gaćinović upisali po asistenciju.

Fudbaleri Ajntrahta izborili su plasman u osminu finala Lige Evrope. Nemčaki klub savladao je na svom terenu ekpu Šahtjora rezultatom 4:1 i time na ubedljiv način okončao dvomeč sa ukrajinskim velikanom.
Nekadašnji igrač Crvene zvezde načeo je mrežu gostiju iz Ukrajine u 23. minutu. Da Kosta je poslao odličnu loptu ka Joviću koji je snažnim udarcem savladao Pjatova. Dimačin je nastavio da dominira i posle svega četiri minuta igre udvostručio prednost preko Haler,a koji je bio siguran sa penala. Isti igrač postigao je i treći gol za Ajntraht u 80. minutu i to na asisteniju našeg  Filipa Kostića. Pobedu nemačkog tima potvrdio je Ante Rebić, koji je na dodavanje Mijata Gaćinovića pogodio u 88. minutu utakmice. Počasni pogotak za šahtjor postigao je Moraeš sredinom drugog poluvremena.