Bajernov šamar Čelsiju, Barsa se izvukla u Napulju

U utakmicama osmine finala Lige šampiona koje su igrane u utorak ubedljivu pobedu odneo je Bajern, koji je rezultatom 3:0 u meču sa Čelsijem demonstrirao fudbalsku moć i donekle ponizio protivnika. Puno više neizvesnosti viđeno je u utakmici Napolija i Barselone koja je završena remijem, tačnije rezultatom 1:1.

Bavarci su i pre utakmice sa londonskim timom važili za favorite, ali je malo onih koji su i pomišljali da bi pobeda mogla da bude ovako ubedljiva.

Ekipa Čelsija se nekako i držala tokom prvog poluvremena, u kojem su obe strane imale prilike za gol, iako je Bajern i u tom delu igre imao dosta veći posed lopte i veću inicijativu na terenu. U drugom poluvremenu igrač odluke bio je Gnabri. Prvi put golmana domaćih savladao je u 51. minutu, da bi samo tri minuta kasnije udvostručio vođstvo. Konačan rezultat postavio je Levandovski u 75. minutu. Igra Čelsija kao da se raspala, a nije pomoglo ni isključenje Alonsa koji je zaradio crveni karton nakon što je oborio Levandovskog. Upitna je bila odluka arbitra da ne dosudi jedanaesterac za Čelsi u završnici susreta.

BARSELONA SE IZVUKLA SA REMIJEM NA GOSTOVANJU NAPOLIJU

U duelu Napolija i Barselone, iznenađenje je da su Katalonci morali da se bore za remi, kako bi preživeli pritisak San Paola u nadi da će imati bolje izdanje na domaćem terenu i pred svojim navijačima.

Utisak je da su fudbaleri Barse odigrali slabo u prvom poluvremenu, iako su imali veći posed lopte. Ovakav odnos snaga doneo je vođstvo Napoliju u 30. minutu, kada je mrežu gostiju zatresao Mertens. Treba istaći da je do kraja poluvremena prednost mogla i da se uveća.

U drugom delu susreta Barselona je iz prvog šuta u okvir gola Napolija uspela da izjednači. Strelac je bio Grizman u 57. minutu. Domaći tim je krenuo ofanzivnije, ali prilike koje su usledile nisu uspeli da realizuju. Vidal je zbog prekšaja i ponašanja na terenu dobio crveni karton.