Bjelica dvocifren u pobedi Kingsa

Minule noći odigrano je 11 utakmica u NBA ligi. Od naših košarkaša nastupio je Nemanja Bjelica koji je ostavio odličan utisak u pobedi Sakramenta nad Memfisom rezutlatom 97:92.

Srpski reprezentativac ostvario je dabl-dabl od 11 poena i 11 skokova, a imao je i 5 asistencija, 2 ukradene lopte i 3 blokade. Kinski su do druge pobede u sezoni stigli posle preokreta i mnogo bolje igre u drugom delu meča. Domaći su u poslednjoj četvrtini počeli da preokreću rezultat, a gubili su i sredinom druge deonice i sa 14 poena razlike. Hild je bio najefikasniji kod Sakramenta sa 23 poena, Foks je ubacio 21, a Koli-Stajn 15 poena uz 10 skokova. Kod Memfisa Konli je postigao 27, dok je Mark Gasol uz 10 poena imao i 10 skokova.

Lejkeri su konačno stigli do prve pobede u sezoni savladavši na gostovanju ekipu Finiksa rezultatom 113:131. Pokušao je srpski strateg Igor Kokoškov da iznenadi Lebrona Džejmsa i društvo, ali su Lejkersi prosto bili za klasu ispred tima iz Arizone. Džejms je pribeležio 19 poena, te 10 završnih dodavanja i sedam uhvaćenih lopti za 28 minuta na parketu, dok je Džaval Mekgi imao 20 poena U redovima Finiksa dobro se pokazao Devin Buker sa 23 poena i po sedam asistencija i skokova, dok je Deandre Ejton skupio 22 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Sakramento – Memfis 97:92
Finiks – LA Lejkers 113:131
Atlanta – Dalas 111:104
Klivlend – Bruklin 86:102
Majami – Njujork 110:87
Toronto – Minesota 112:105
Čikago – Šarlot 112:110
Hjuston – Juta 89:100