Brejk Lajpciga u Londonu, ubedljiva Atalanta

Mlad i veoma perspektivan nemački tim upisao je minimlanu pobedu u Londonu, dok je italijanski predstavnik pobedom od 4:1 pred svojim navijačima verovatno prebrinuo sve brige oko plasmana u četvrtfinale elitnog takmičenja.

Nastavak takmičenja u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona doneo je brejk Lapciga na terenu Totenhema i ubedljivu pobedu Atalante nad Valensijom. Mlad i veoma perspektivan nemački tim upisao je minimlanu pobedu u Londonu, dok je italijanski predstavnik pobedom od 4:1 pred svojim navijačima verovatno prebrinuo sve brige oko plasmana u četvrtfinale elitnog takmičenja.
Prošlosezonski finalista dočekao je Lajpcig bez svoja dva najbolja strelca, Kejna i Sona, pa su napadačke akcije na ovom meču uglavnom viđene pred golom “pevaca”. Prva već u drugom minutu kada su fudbaleri Lajcpiga pogodili stativnu čime su najavili žestoku ofanzivu. U nastavku je viđen veoma otvoren meč, koji je bez dileme dobio epitet revije promašaja. Mreža se konačno zatresla u 58. minutu nakon udarca Varnera sa bele tačke, a prethodno je Dejvis u svom šesnaestersu fualirao Lajmera. Lajpcig se posle zasluženog vođstva povukao i čekao šansu iz kontri, dok je Totenhem preko Lo Selsa pogodio stativu posle slobodnog udarca I time propustio najboju šansu za egal.
Atalanta je nadigrala ekipu Valensije koja je u Italiju doputovala bez gotovo pola tima. Povredama desetkovani tim iz Španije izdržao je svega 16. minuta pred naletima raspoloženog domaćina. Hatebur je načeo goste i upisao svoj prvi gol u Ligi šampiona. Valensija je potom pogodila statuvu, a kazna je stigla u 42. minutu kada je Iličić duplirao predsnot tima iz Bergama.
Sve dileme otklonio je Fauler u 57. minutu, dok je šest minuta kasnijie  Hatebur postigao svoj drugi gol na mečau I time otvorio vrata četvtfinala. Počasni pogodak za “slepe miševe” postigao je Čerišev, koji je iskoristio grešku defanzive protivnika.
Revanši ovih mečeva na programu su 10. marta.