DŠK “Osnovac” Niš osvojio Omladinsku ligu Centralne Srbije 2019

U Nišu je od 08. do 11. novembra 2019. godine održano Ekipno omladinsko prvenstvo Centralne Srbije u šahu - “Omladinska liga Centralne Srbije”, za igrače do 20. godina.
Pobednička ekipa DŠK “Osnovac” – Stevanović Jelena i Pavlović Andrea sa trenerom I. Lukićem, međunarodnim sudijom.

Takmičenje je održano u muškoj i ženskoj konkurenciji posebno, a Dečiji šahovski klub “Osnovac” iz Niša osvojio je prvo mesto, zlatne medalje i šampionski pehar u ženskoj konkurenciji.

Ženska ekipa, koja je nastupila u sastavu Stevanović Jelena i Pavlović Andrea takmičenje je završila bez poraza, sa samo jednim nerešenim rezultatom, osvojivši ubedljivo prvo mesto.

Od mogućih 14 poena, omladinke DŠK “Osnovac” – jedine neporažene ekipe na takmičenju, osvojile su čak 13 poena i na taj način opravdale ulogu apsolutnih favorita, koju su imale pre početka takmičenja.

Na takmičenju je učestvovalo 10 ekipa iz Bora, Petrovca na Mlavi, Kruševca, Paraćina, Ražnja, Aleksinca i Niša.

Druga ženska ekipa kluba, DŠK “Osnovac” 2 – SOFI, u sastavu Milenković Iva i Maljević Maja, prijatno je iznenadila osvajanjem četvrtog mesta, a uz malo sreće mogla je i do bronzane medalje.

Prethodne dve godine omladinke DŠK “Osnovac” su bile druge na ovom takmičenju, a ove godine su uspele da se popnu stepenicu više i da osvoje pobednički trofej.

Osvajanjem ovog pehara, koji je jedini nedostajao niškom klubu prethodnih godina, kompletirana je riznica osvojenih trofeja na ekipnoj kadetsko-omladinskoj sceni u Centralnoj Srbiji, osvojivši bar po jednom titulu ekipnih kadetskih i omladinskih prvaka, u obe konkurencije – po čemu, u klubu kažu da su jedinstveni.

DŠK “Osnovac” je u prethodne četiri godine, titulu ekipnih kadetskih prvaka Centralne Srbije osvojio tri puta u muškoj konkurenciji i dva puta u ženskoj konkurenciji, dok je titulu ekipnih omladinskih prvaka Centralne Srbije osvojio prošle godine u muškoj konkurenciji, a ove godine i u ženskoj konkurenciji.

“Ovo je još jedan odličan rezultat našeg kluba, nakon fenomenalnog uspeha koji je ostvaren avgusta, u Prvoj ligi Srbije za žene, na kojoj smo osvojili peto mesto u državi i to u svojoj debitantskoj sezoni među najboljim seniorskim klubovima u zemlji” kažu u klubu.

- Poslednjeg vikenda u novembru očekuje nas još jedno ekipno takmičenje, ovog puta u ženskoj seniorskoj konkurenciji – Druga ženska liga Centralne Srbije – grupa Istok, na kome će naša druga ženska ekipa pokušati da izbori plasman u viši rang takmičenja – Prvu žensku ligu Centralne Srbije. Imajući u vidu prijavljene ekipe, naš klub je veliki favorit za osvajanje prvog mesta, te se nadamo da ćemo sledeće godine imati dve prvoligaške ekipe u ženskoj seniorskoj konkurenciji.

Muška i ženska ekipa DŠK “Osnovac” sa trenerom I. Lukićem, međunarodnim sudijom.