Evrokup: Zvezda krenula pobedom

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su pobedu na otvaranju nove sezone Evrokupa. Crveno-beli savladali su pred svojim navijačima ekupu Ulma iz Nemačke rezultatom 88:73.

Srpski šampion suočio se sa odličnim otporom rivala. Ekipe su igrale u serijama, ali je domaći tim početkom poslednje deonice pronašao dobitnu kombinaciju u odbrani. Izabranivci Milana Tomića su veoma stegnuto ušli u duel, dozvolili su rivalu dosta prostora u reketu, što su gosti iskoristili za početnu prednost.

Domaći su pogodili nekoliko vezanih šuteva u finišu prve deonice i taj period okonlali u plus od sedam poena. Uporni nemački tim je uspeo da prekine seriju Zvezde i dobije drugu četvrtinu za minus tri na poluvremenu.
Zvezda je u trećoj deonici uspela da stigne do dvocifrenog vođstva, ali je taj period ipak završen egalom, do kojeg su gosti stigli trojkom uz nesportski faul Lazića u samom finišu.  Zvezda je počekom odlučujećeg perioda dodala gas, podigla realizaciju i uz daleko bolju igru u odbrani stigla do nedostižnih 17 poena prednosti na tri i po minuta pre kraja.

Pobednike je predvodio Beron sa 19 poena, a 17 je imao Reglend, koji je dodao i šest asistencija. Perperoglu i Odžo dodali su po 14, dok je centar uz to imao i deset skokova. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Fotu sa 16 poena.
Crveno-bele sada očekuje derbi u Podgorici sa ekipom Budućnosti u ABA ligi, a potom gostovanje Monaku u drugom kolu Evrokupa.