Jokić sa "pola gasa" do dabl-dabla, Bjelica solidan (video)

Košarkaši Denvera nastavili su da nižu pobede u novoj sezoni NBA lige. U novom srpskom derbiju Nagetsi su pred svojim navijačima savladali Sakramento rezultatom 126:112.

Zahvaljući novoj dobroj partiji Nikole Jokića Denver je upisao četvrtu pobedu u isto toliko utakmica, a ukoliko slave u narednom meču Nagetsi će izjednačiti klupski rekord generacije iz 2009/10 koje je vezala pet pobeda na startu sezone.

To nebi trebalo da bude problem imajući u vidu meč sa Sakramentom. Domaćin je od početka nametnuo napadački stil i pitanje pobednika rešio u trećoj deonici kada je razlika izlosila čak 26 poena. Jokić je je već na polovini utakmice imao dabl dabl učinak, zatim je drugo poluvreme otpočeo trojkom, da bi u nastavku više vremena proveo na klupi. Srpski centar je na kraju upisao 14 poena i 12 skokova, a uz to je imao 6 asistencija i 1 blokadu. Efikasniji od njega bio je Džamal Marej koji je 14 od svojih 19 poena ubacio u trećoj četvrtini, odnosno Geri Heris sa 18 poena.
I drugi Srbin na terenu je ispunio očekivanja. Nemanja Bjelica je zauzeo mesto u starnoj postavi Kingsa, odigrao je 21 minut  i za to vreme postigao 10 poena i zabeležio 2 skoka i 3 asistencije. Najbolju partiju za Sakramento odigrao je "ruki" Marvin Begli junior koji je ubacio 20 poena i uhvatio devet lopti, dok je Džekson postigao 17. Tim iz Kaligornije doživeo je treći poraz u četiri odigrana meča.

Nju Orlians – LA Klipers 116:109

U poraženom timu, Teodosić je i četvrti meč u sezoni presedeo na klupi, dok se Marjanović samo na kratko našao na terenu i zvaničnici NBA upisali su mu jedan minut na terenu.