Juventus doživeo nokaut završnicu u Madridu, Siti izvukao pobedu

Fudbaleri Atletika savladali su pred svojim navijačima Juventus sa 2:0, dok je Mančester siti slavio posle preokreta na gostovanju Šalkeu rezultatom 2:3, u poslednjim prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

Odličan početak Mančester sitija u Gelzerkirhenu nije slutio da će ovaj meč rezirati pravu dramu. Gosti su poveli nakon velike greške odbrane Šalkea u 18. minutu preko Aguera, a taj momenat je naterao fudbalere nemačkog tima da izađu iz “bunkera”. Domaćin je posle nekoliko solidnih  napada dobio penal, lopta je pogodila Otamendija u ruku, što je kasnije i potrđeno odlukom iz VAR sobe. Bentaleb je preuzeo odgovonost i doneo egal. Finiš prvog dela je doneo potpuni preokret. Šalke je dobio još jedan penal, a Bentaleb je ponovo bio siguran realizator sa bele tačke.
Kao, što se i očekivalo nastavak je doneo totalnu ofanzivu “građana”. Međutim, Otamendi je od 67. minuta ostavio saigrače na cedilu, budući da je dobio drugi žuti karton.
Ipak, Šalke nije uspoe da iskoristi veliku  priliku da napravi senzaciju. “Građani” su svoju šansu konačno dočekali u poslednjih pet minuta susreta. Najpe je bivši igrač Šalkea, Sane,  prelepim golom doneo poravnanje, a potom je Sterling iskoristio brzinu i režirao drugi preokret na meču, ovog puta za pobedu Mančestera.

Veoma tvrda borba između Atletika i Juventusa u Madridu rasplamsala se tek u poslednjih 20 minuta susreta.Najpre je Morata  nakon duela sa Kjelinijem zatresao mrežu gostiju, međutim sudija je konsultovao VAR,  koji je pokazao je da Morata napravio faul u napadu. Ipak, samo pet minuta kansije Madriđani su ponovo uspeli da zatresu među rivala, ovog puta regularno.  Himenez je bio najsnalažljiviji u gužvi posle kornera i udarcem sa peterca doneo veliku prednost Atletiku. Ipak, tu nije bio kraj jer se u 80. minutu u strelce upisao i drugi štoper Madriđana, Godin. Juventus je na ovom meču igrao takmtički, bez večih napadačkih ambicija, tako da mu sada sledi zaista veliki posao u revanšu.