Klipersi proradili, Finiks ispustio pobedu

Tim iz Los Anđelesa je bez pomoći našeg tandema uspeo da prekine negativnu seriju od pet mečeva bez pobede, dok je Finiks našeg trenra Igora Kokoškova propustioveliku šansu da upiše trijumf na gostovajnu Minestoni.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa su bez pomoći naših igrača Miloša Teodosića i Bobana Marjanovića uspeli da prekinu negativnu seriju od pet mečeva bez pobede, dok je Finiks našeg trenra Igora Kokoškova propustioveliku šansu da upiše trijumf na gostovajnu Minestoni.

Kliperasi su napravili iznenađenje savladavši u gostima ekipu San Antonija rezutlatom 95:103.

Ekipa Doka Riversa vodila je tokom čitavog susreta, a najefikasniji bio je očekivano Tobajas Heris sa 27 poena i po 9 skokova i asistencija.
Njega su pratili Montrezl Herel i Patrik Beverli sa po 18 poena, s tim što je Beverli kompletirao dabl-dabl dodavši 12 asistencija.
S druge strane, Sparsima nije pomogla ni sjajna partija Lamarkusa Oldridža koji je meč završio sa 30 poena i 14 uhvaćenih lopti.

Finiks našeg trenra Igora Kokoškova propustio je veliku šansu da upiše trijumf na gostovajnu Minestoni. Domaćin je posle triler završnice slavio rezutlatom 116:114.
Finiks je imao vođstvo i napad u poslednjem minutu, ali je Tauns ukrao loptu Bukeru. Rouz je prvo promašenim slobodnim bacanjem dao šansu gostima, ali je onda pogodio u poslednjoj sekundi za pobedu. Interesantno da je bivši MVP je 29 od 31 poena postigao u nastavku, a  dličan bio i Karl-Entoni Tauns sa 30 poena i 12 skokova.
U poraženom sastavu najbolji je bio Ti-Džej Voren sa 21 poenom, tri više od Ubrea i Bukera.
U preostaloj  utakmici večeri Indijana je savladala pred svojim navijalima ekipu Šarlota rezultatom 120:95.