Krajinović srušio Lopesa

Filip Krajinović je nastavio sa odličnom igrom na turniru u Pekingu. U osmini finala takmičenja, srpski teniser je pobedio Felisijana Lopesa rezultatom 7:5 i 6:3.

Meč Krajinovića i Lopesa trajao je sat i 43 minuta, a posle dva seta, naš teniser je potvrdio dobru formu koja ga krasi od starta turnira.

Prvi set obeležilo je dosta brejk prilika na obe strane, a Krajinović se posle velike borbe na kraju bolje snašao. U drugoj deonici susreta morao je da se bori i sa padom koncentracije, zbog čega je propustio tri brejk šanse. Ipak posle treće uspeo je značajno da popravi svoju igru, što potvrđuje podatak da do kraja seta nije prepustio nijedan gem Lopesu.

U nastavku turnira Srbin igra sa boljim iz duela Huana Martina del Potra i Karena Hačanova, što je u svakom slučaju teniski spektakl u najavi.