Krunić servirao osvetu, Radnik osvojio "Čair"

Radnički je imao inicijativu, ali svoju dominaciju u posedu nije upseo da pretoči ni u jednu kontretku akciju pred golom Surduličana.

Fudbaleri Radničkog nisu uspeli da opravdaju ulogu favorita u duelu sa ekipom Radnika. Tim iz Surdulice odneo je ceo plen sa gostovanja na “Čairu” pobedivši rezultatom 0:2, u meču 14. kola Superlige.

Simo Krunić nije mogao da poželi bolji debi na klupi Radnika. On je aktulenu sezonu započeo kao kormilar niške ekipe, međutim posle nekoliko kola uprava Radničkog mu je uručila otkaz. Pored Krunića slatku osvetu servirao je i napadač Surdiličana Milan Makarić, koji je takođe sezonu počeo u Radničkom.

Prvo poluvreme donelo je pravu uspavaku, igru bez preciznih pasova, dobrih napadačkih akcija i konkrene realizacije. U momentima kada se čekao kraj skromnog prvog dela, Radnik je iskoristio loše ispucavanje defanzive Nišlija i razvio polu-kontru koju je u gol pretvorio Georgijev. Pogodak koji su gosti postigli smao nekoliko sekundi pre odlaska na odmor itekako je uticao na drugi deo meča. Radnički je imao inicijativu, ali svoju dominaciju u posedu nije upseo da pretoči ni u jednu kontretku akciju pred golom Surduličana. Nišlije su napadale neogranizovano, dok je Radnik uz uspešne zadatatke u defanzivi strpljivo čekao svoju šansu za novi pogodak. Ona se ukazala u 83. minutu kada je Makarić oduzeo loptu Ostojiću. Bišvi napadač Radničkog je potom izdržao duele da rivalima i pogodio mrežu Nišlija za velikih 2:0. Isti igrač je u završnici meča imao priliku za potpuni nokaut na “Čairu” međutim golman Petković je osujetio ubedljiviju pobedu tima iz Surdulice.

Trener Radničkog Milorad Kosanović je istako da je njegovm tim itekako poremetio gol u samoj završnici poluvremena i da je je imao utisak da su fudbaleri Radnika pokazali veću želju za pobedom.

Radnički će u narednom kolu gostovati TSC-u, dok će Radnik ugostiti Voždovac.