Lakši trening za "delfine"

Vaterpolisti Srbije su na dominantan način stigli do prve pobede na Svetskom prvenstvu u Južnoj Koreji.

Podmlađena selekcija “delfina” upisala je ubedljivu pobedu nad selekcijom domaćina rezultatom 22:2, u meču drugog kola grupne faze takmičenja.
Razlika u klasi bila je toliko evidentna od samog starta, pa je prednost naše selekcije rasla iz minuta u minut.
Najefikasniji u redovima Srbije bio je Nikola Jakšić sa pet golova, dok su Đorđe Lazić i Miloš Ćuk postigli po tri.
U poslednjem kolu u petak od 9.30 časova, Srbija se sastaje sa Grčkom, koja je u sredu remizirala sa Crnom Gorom 10:10.
Pobednik će ići direktno u četvrtfinale, a u slučaju nerešenog rezultata odlučivaće gol-razlika.