Liga šampiona: Real se mučio, Junajted opet razočarao

U utakmicama trećeg kola Lige šampiona koje su igrane u utorak uveče pobede su ostvarili Juventus, Real, Siti, Ajaks i Roma. I ovi mečevi potvrdili su krizu u dva velika tima – Junajtedu koji je poražen i Real Madridu koji se dosta namučio protiv autsajdera.

Derbi večeri igrao se u Mančesteru, gde je domaći Junajted pokazao slabu igru protiv Juventusa. Ekipa iz Torina pobedila je rezultatom 1:0, a gol je postigao Dibala. Ovaj trijumf prilično je olakšao gostima put do druge faze takmičenja, ali je najveći utisak to da je povoljan rezultat ostvaren, u odnosu na protivnika superiornom igrom, naročito u prvom poluvremenu. Domaćin je podbacio u svim segementima igre, utisak je nešto popravljen u drugom delu utakmice, tokom kojeg je i Pogba propustio veliku šansu da donese izjednačenje, umesto stative koju je pogodio.

Veliko je pitanje i kakva će biti sudbina menadžera ekipe Žozea Murinja, čija je pozicija i pre ovog meča bila prilično uzdrmana, a posle blede fudbalske predstave koja je više podsećala na igru mačke i miša tokom prvog poluvremena, deluje kao da je odlazak poznatog trenera sada izvestan.