Liga šampiona: Video tehnologija pokvarila Tadićevo slavlje

Totenhem je jednom nogom u četvrtfinalu, posle ubedljive pobede nad Borusijom. Real je uspeo da pobedi Ajaks, a susret je obeležila i upotreba video tehnologije i to u situaciji u kojoj je poništen pogodak srpskog fudbalera Dušana Tadića u završnici prvog poluvremena.

Real Madrid je pobedio Ajaks sa 2:1 u prvoj utakmici koju dve ekipe igraju u osmini finala Lige šampiona. Još više razloga za zadovoljstvo imali su fudbaleri Totenhema koji su na domaćem terenu nadigrali Borusiju ubedljivim rezultatom od 3:0.

Utakmica u Holandiji bila je izuzetno borbena i lepa za navijače. Real je poveo u 60. minutu preko Karima Benzeme iz akcije koju je sjajno organizovao mladi Vinisijus Žunior. Ajaks je uspeo da izjednači pogotkom Hakima Zijeha, 15 minuta pre kraja regularnog dela meča. Konačan rezultat postavio je Marko Asensio u 86. minutu.

Ajaks je ostavio odličan utisak i navijači holandskog kluba i pored poraza treba da budu zadovoljni borbenošću koju su na svom terenu pokazali fudbaleri slavnog kluba. Ekipa u kojoj igra i naš Dušan Tadić nije bila bez prilike. Nakon izjednačujućeg pogotka, Ajaks je krenuo u ofanzivu, a iako je izgledalo da se ekipa Reala povukla, brzi kontranapad doneo je šok i poraz domaćinu.

Susret je obeležila i upotreba video tehnologije i to u situaciji u kojoj je poništen pogodak srpskog fudbalera Dušana Tadića u završnici prvog poluvremena.

Ajaks – Real Madrid 1:2 (0:0)
Zijeh 75 – Benzema 60, Asensio 86

Ajaks: Onana – Taljafiko, Blind, De Liht, Mazraui – Šene (Dolberg 73'), De Jong – Van de Bek – Neres, Tadić, Zijeh

Real: Kurtoa – Regulion, Ramos, Naćo, Karvahal – Modrić, Kazemiro, Kros – Žunior, Benzema (Asensio 73'), Bejl (Vaskes 61')

U drugoj utakmici koja je igrana u sredu uveče Totenhem je trijumfovao golovima koje su postigli Son u 47. minutu, Vertongen  u 83. i Ljorente, koji se u strelce upisao samo dva minuta nakon ulaska na teren, odnosno četiri minuta pre kraja susreta. Tontenhem je nakon ovog ubedljivog poraza prilično obezbedio čevrtfinale i samo čudo može spasiti Borusiju od ispadanja nakon revanša.