Maestralni Čumić matirao "brđane"

Novi fudbaler Olimpijakosa je postigao oba gola za svoju ekipu i time režirao veoma važnu pobedu nad jednim od direktnih rivala u borbi za izlazak na međunarodnu scenu.

udbaleri Radničkog upisali su pobedu na prolećnoj premijeri pred svojim navijačima. Niški tim savladao je u veoma tvrdoj utakmici ekipu Čukaričkog rezultatom 2:0, u meču 22. kola Superlige Srbije.
Izabranici Milorada Kosanovića nisu blistali na putu do 11. prvenstvene pobede, međutim srca domaćih  navijača zagrejao je mladi Nikola Čumić koji je postigao oba gola za svoju ekipu i time režirao veoma važnu pobedu nad jednim od direktnih rivala u borbi za izlazak na međunarodnu scenu.
Prvo poluvreme donelo je izjednačenu borbu u posedu i mali broj dopadljivih akcija. Domaći su uglavnom stvarili poluprilike, dok je Čukarički imao jednu stopostotnu. Ipak, vođstvo gostiju sprečio je Stevanović izbacivši loptu sa gol linije.
Tim sa Banovog brda pojačao je ritam u nastavku. Domaći igrači su u još jednoj situaciji intervenisali u poslednjem trenutku i činilo se da gosti polako  preuzimaju dominaciju. Ipak, njihove nalete prekinula je šansa Lazara Đorđevića u 60. minutu, Defanztivac Radničkog iskupio se promašaj samo nekoliko sekundi kasnije poslavši oštar centrašut koji je Nikola Čuimić pretvorio u gol.
Trener gostiju gostiju Aleksandar Veselnović je odmah reogovao uvođenejm talentovanih ofanzivaca Tedića i Vidosavljevića, međutim njegovi izabranici nisu uspeli da se vrate na pravi koloserk.
To se najbolje videlo u  86. minutu kada su igrači Čukaričkog izveli kornei po sle svega nekoliko sekundi primili gol. Lopta je došla kod Čumića koji je krenuo sa sredine teren, potom munjevitim sprintom izbegao čuvare na kraju savladao protivničkog golamana za overu  veoma važne pobede.
Trener  Veselnović je ističe da je ekpa Radnikog pokazala da je zreliji rival jer je uspeda da se izvuče iz neugodne situacije i da je na kraju kaznila greške njegovog tima
Radnički će u sredu gostovati Vojvodini, dok će Čukarički posle dva vezana poraza u nastavku šampionata dočekati Vožvdovac u malom beogradskom derbiju.