Mlada fudbalska reprezentacija u Nišu izgubila od Rusije

Rusi su poveli već u osmom minutu golom Fedora Čalova. Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 44. minutu prednost su udvostručili pogotkom Sulejmanova. Utakmica će se pamtiti i zbog dve sporne situacije u kojima je sudija odlučio da nije potrebno da svira jedanaesterac za Srbiju. Šanse naših mladih fudbalera da do kraja takmičenja u kvalifikacijama izbore plasman na Evropsko prvenstvo sada su mnogo manje, a selektor Ilija Stolica koji je bio zadovoljan borbenošću svojih izabranika, najavio je da nema predaje i da će učiniti sve kako bi pokušali da osvoje drugo mesto koje vodi u baraž. Dobar utisak na stadionu Čair ostavili su navijači, naročito deca, koja su u velikom broju pratila utakmicu i bučno navijala za Srbiju.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije sa igračima do 21 godine izgubila je od Rusije sa 2:0, u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Na meču koji je odigran pred više od četiri hiljade navijača na niškom stadionu Čair, domaćin je poražen i pored inicijative i nekoliko ozbiljnih prilika, koje nažalost nisu realizovane.

Rusi su poveli već u osmom minutu golom Fedora Čalova. Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 44. minutu prednost su udvostručili pogotkom Sulejmanova. Utakmica će se pamtiti i zbog dve sporne situacije u kojima je sudija odlučio da nije potrebno da svira jedanaesterac za Srbiju.

Šanse naših mladih fudbalera da do kraja takmičenja u kvalifikacijama izbore plasman na Evropsko prvenstvo sada su mnogo manje, a selektor Ilija Stolica koji je bio zadovoljan borbenošću svojih izabranika, najavio je da nema predaje i da će učiniti sve kako bi pokušali da osvoje drugo mesto koje vodi u baraž.

"Primili smo golove u psihološki teškim trenucima, pokušali smo do kraja utakmice da dođemo do tog jednog gola koji bi verujem promenio situaciju na terenu, nažalost u tome nismo uspeli, imali smo nekoliko izglednih situacija, od stative do par zicera. Ne bih ulazio u neke dublje stvari, da li su postojale dve ili tri ruke u šesnaestercu Rusije, jer to su stvari na koje ne možemo da utičemo. Moramo da prihvatimo poraz kao sastavni deo neke naše priče. Sigurno da nije sve u ovoj grupi završeno, i pre ovog meča se videlo da je bilo iznenađenja, ostaje nam da se maksimalno pripremimo za nastavak kvalifikacija i pokušamo da se izborimo za plasman na Prvenstvo Evrope", zaključio je selektor mladih fudbalera.

Fudbaleri ekipe do 21 godine su na terenu pokazali veliku želju da dođu do dobrog rezultata u duelu sa Rusijom, a posle utakmice nisu krili da su ishodom jako razočarani.

"Jako nam je teško, imali svoje šanse, ali nismo imali dan kakav smo želeli da imamo. Teško nam je, dali smo sve od sebe, ali sada moramo da se okrenemo narednim utakmica u kojima želimo dobar rezultat kako bi izborili plasman na Prvenstvo Evrope. Rusi su se pokazali kao disciplinovana ekipa, teško smo stvarali šanse, teško smo stvarali višak po bokovima i kroz sredinu. Nismo uspeli da pokažemo naš kvalitet, mnogo nam je žao zbog toga, ali to je fudbal, moramo dalje. I ne želim da tražimo alibi, ali sudija je mogao da dosudi dva penala, međutim to su stvari na koje ne možemo da utičemo", izjavio je mladi reprezentativac Luka Adžić.

Dobar utisak na stadionu Čair ostavili su navijači, naročito deca, koja su u velikom broju pratila utakmicu i bučno navijala za Srbiju.

Srbija – Rusija 0:2
Strelci: 0:1 Čalov 8, Sulejmanov 44.Stadion: Čair u Nišu. Sudija: Huan Martinez Manuera (Španija). Žuti kartoni: Mašović, Petrović (Srbija), Lomovicki (Rusija).

Srbija: M.Ilić, Marković, Veselinović (od 72. Vidosavljević), Mašović, Nišić, I.Ilić, L.Ilić, N.Petrović (od 46. Birmančević), Stuparević (od 62. Čumić), Joveljić, Adžić (od 72. Tedić).

Rusija: Safonov, Raskazov, Divejev, Evgenjev, Lisov, Umarov, Kučaev (od 65. Glebov), Obliakov, Sulejmanov (od 84. Glušenkov), Čalov (od 72. Ignjatiev), Lomovicki (od 84. Grulev).