Napoli u finišu srušio Liverpul, Barsa ubedljiva u Londonu

Fudbaleri Napolija savladali su pred svojim navijačima ekipu Liverpula minimalnim rezultatom u meču drugog kola grupe C.

Ekipa Karla Ančelotija je nadigrala goste sa Ostrva, koji su u ovom duelu imali blagu ulogu favorita. Duel pod Vezuvom odlučen je u 90. minutu, posle asistencije Kaljehona i pogotka Insinjea. Napoli je nakon ove pobede i boda u Beogradu u duelu sa Crvenom zvezdom stigao do liderkog mesta grupe sa 4 boda.

U drugom derbiju večeri Barselona je odnela ceo plen sa gostovanja Totenhemu rezultatom 3:2. Na ovom meču blistao je Mesi, strelac dva gola, a uz to je i u dva navrata pogađao stativu. Gosti su sjajno otvorili meč pogotkom Kutinja već u drugom minutu, a Rakitić je fenomenalnim pogotkom u 28. duprlirao prednost Katalonaca. “Sparsi” su se vratili golom Kejna u 52. minutu,  ali je Mesi uzvario samo četitri minuta kasnje. Totenhem je sve karte bacio na napad i uspeo da golom Lamele u 66. minutu  ponovco priđe na pogotak minuta. Domaći nisu spuštali gas, ali su greškom u defazivi otklonili neiznevnost u finišu. Alba je osvojio loptu i uposlio Mesija koji je stavio tačku na pobedu.