Nastavljeno fudbalsko prvenstvo, šta su posle pobeda favorita rekli akteri utakmica

Na startu prolećnog dela sezone, sve tri ekipe iz vrha Superlige ostvarile su ubedljive pobede. Partizan je u gostima nadigrao Bačku, Radnički je rutinski savladao Čukarički, a najubedljiviji trijumf ostvarila je ekipa Crvene zvezde protiv Vojvodine.

Partizan je na stadionu u Bačkoj Palanci slavio sa 3:0. Iako su obe ekipe igrale bez po nekoliko povređenih ili bolesnih fudbalera, crno-beli su bez muke nadigrali protivnika. Golove su postigli Nikolić u sedmom, Rikardo u 55. i Zakarić u 80. minutu utakmice. Izdanjem svojih izabranika bio je zadovoljan i trener Mirković, koji je ocenio da njegovi fudbaleri lakše igraju ako daju gol na vreme.

"Ovo je bilo dosta dobro. Pokazujemo po već koji put da postaju stvari mnogo lakše kada damo gol na vreme. Pohvalio bih igru obe ekipe, a pogotovo mojih fudbalera koji su igrali odlično. Imali smo i ovaj teren koji je bio kakav je bio. Eventualno da igramo još tečnije", rekao je posle utakmice trener Partizana.

OFK Bačka - Partizan 0:3 (0:1)
Nikolić 7, Rikardo 55, Zakarić 80'

Bačka: Zogović, Ilić, Bjeloš, Jovanović, Grabež, Žarković, Pantić, Tomić (od 74. Mićić), Radinović (od 89. Balabanović), Makarić, Radović (od 46. Gavrić).

Partizan: Stojković, N. R. Miletić, Marković (od 84. Šehović), Valijente, N. G. Miletić, Zdjelar, Kosović, Zakarić, Nikolić, Tošić (od 71' Enake), Rikardo (od 87. Stevanović).

Radnički je u utakmici koju mnogi vide kao derbi 22. kola u potpunosti nadigrao gostujuću ekipu. Nišlije su na Čairu oba pogotka postigli u prvom poluvremenu. Prvi se u strelce upisao Drinčić u 29. minutu, a prednost je udvostručio Haskić u 42.

Iako smatra da navijači zbog teškog terena nisu mogli da uživaju u lepoj igri, trener Radničkog zadovoljan je izdanjem svog tima:

"Publika danas nije mogla da uživa u lepoj igri, ali jeste u velikoj borbi i utakmici sa dosta šansi. Moji igrači su na ovoj utakmici ispunili sve što sam tražio od njih i zbog toga mi je veoma drago. Drinčić je još jednom pokazao da je neverovatno kvalitetan fudbaler. Postigao je pogodak koji se retko viđa i na evropskim terenima i još jednom potvrdio koliko je bitan za Radnički. Ja sam već deset godina u trenerskom poslu i mogu da kažem da većeg profesionalca u karijeri od Drinčića nisam trenirao. On je u Radničkom nastavio da igra na istom nivou kao što je to radio u Partizanu, Čukaričkom, Crnoj Gori i Rusiji i to je mnogo važno za našu ekipu. Prva utakmica u polusezoni je uvek teško i meni je drago što smo osvojili sva tri boda i ostali čvrsto na toj drugoj poziciji. Zadovoljan sam, ali nema puno vremena za radovanje, jer se već od sutra se okrećemo novim izazovima", izjavio je trener Lalatović.

Radnički - Čukarički 2:0
Drinčić 29, Haskić 42. minut

Radnički: Ristić, Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Bondarenko, Drinčić, Grbić (Nikodijević od 70. minuta), Kojašević (Stojanović od 65. minuta), Ranđelović (Petrović od 59. minuta), Haskić.

Čukarički: N. Stevanović, Veličković, M. Stevanović, Šapić, Bogosavac (Stojanović od 46. minuta), Đorđević, Docić, Kajević (Sarić od 81. minuta), Birmančević (Luković od 63. minuta), Ovusu, Mudrinski.

Crvena zvezda je protivnika nokautirala golovima u samo četiri minuta. Prvi je mrežu Vojvodine zatresao Boaći u 24. minutu, posle čega je prednost udvostručio Veljko Simić u 28. U drugom poluvremenu Boaći je potvrdio trijumf pogotkom u 68, a četvrti gol delo je Pavkova u 89. minutu.

"U pripremi utakmice smo videli da Vojvodina ima dosta mladih igrača, koji žele i znaju da igraju fudbal, a atmosfera na našem stadionu je bila divna, što se odrazilo na njih. Hvala navijačima na sjajnom ambijentu, priredili su jedno prelepo veče", naveo je trener Zvezde Vladan Milojević posle ubedljive pobede njegovih fudbalera.

Zvezda – Vojvodina 4:0 (2:0)
Boaći 24, Simić 28, Boaći 68. i Pavkov 89. minut

Zvezda: Borjan – Stojković, Savić, Milunović, Gajić– Jovičić, Čaušić – Ben (od 62. Jirka) , Marin, Simić (od 84. Simić) – Boaći (od 75. Pavkov).
Vojvodina: Rockov – Stojković, Graovac, Saničanin, Devetak – Milojević, Mitošević – Đuričin, Đurić (63. Nešković), Gojkov (od 78. Mesarović) - Eze (od 73. Matić).