Noć koju bi srpski košarkaši što pre da zaborave (video)

Bogdan Bogdanović je meč završio sa šest poena, dva skoka i dve asistencije, dok je Nemanja Bjelica postigao sedam poena uz tri skoka. U porazu Denvera Jokić je bio ispod proseka na koji nas je navikao.

Denver Nikole Jokića zabeležio je noćas jedan od najubedljivih poraza ove sezone, dok su Kingsi pobedili San Antonio, ali se u ovoj utakmici Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica ne mogu pohvaliti dobrim učinkom.

Detroit je nadigrao Denver rezultatom 129:103, a u ovom meču srpski centar Nikola Jokić imao je skor od 16 poena, tri skoka i četiri asistencije. Utakmicu je obeležila prva četvrtina u kojoj je viđeno čak 70 poena. Pistonsi su već do poluvremena pokazali da mogu do trijumfa, a košarkaši Nagetsa nisu uspeli da smanje prednost protivnika. Najgoru igru Jokićeva ekipa pokazala je u poslednjoj četvrtini, pa su gosti iz Denvera na kraju zasluženo slavili sa 26 poena razlike.

Treba ipak istaći da je poraženi tim u ovaj susret ušao bez trojice standardnih košarkaša – Gerija Herisa, Pola Milsapa i Džamala Mareja.

Kingsi su pobedili Sparse i u drugoj ovosezonskoj utakmici. Ipak, srpski dvojac u Sakramentu nema puno razloga za zadovoljstvo. Bogdan Bogdanović je meč završio sa šest poena, dva skoka i dve asistencije, dok je Nemanja Bjelica postigao sedam poena uz tri skoka.
Sakramento je pobedu najavio već od početka. Prvu deonicu Kingsi su dobili sa 14 poena razlike. San Antonio je uspeo da odgovori do kraja drugog poluvremena, ali su već u trećoj četvrtini domaćini pokazali da nameravaju da pobede, što je na parketu samo potvrđeno u poslednjoj deonici susreta.