Nole u četvrtfinalu

Novak Đoković nastavlja da krći put do rekordne sedme titule šampiona na Australijan openu. Najbolji teniser sveta izbori je plasman u četvrtinale, a na tom putu savladao je Rusa Danijela Medvedeva rezultatom 3:1, po setovima 6:4, 6:7, 6:2, 6:3.

Nole je  uz veliki trud slomio otpor upornog protivnika i izborio plasman u svoje 43. četvrfinale na Gren slemovima u karijeri, a  10. u Melburnu.
Tokom tri sata i 20 minuta borbe, svetski "broj jedan" je vodio meč, uzvraćao snažne udarce rivala, pa "prelomio" duel kada je bilo najvažnije.
Đoković je zaustavljo pokupaje rivala I posle osvojene prve deonice, imao lepu priliku da duplira prednost u setovima. Novak je uz brejk prednosti poveo sa 4:1 ali je Rus uspeo da se izbori sa zaostatkom. Medvedev je zadržao nivo veoma dobre igre i tokom taj-brekja, i uspeo da izjednači u setovima.

Delovalo je tada da nas čeka maratonski meč, ali Nole je ''dodao gas'' u trećem setu,a  kako je meč odmicao tako je i otpor Medvedeva  počeo da jenjava. Napravio je brejkove u ranim fazama setova, rival se u nastavku suočio sa umorom, pa  je na kraju mogao samo da čestita boljem rivalu.

Nole će za plasman u polufinale igrati sa Japancem Keijem Nišikorijem,koji je posle velike borbe i maratonskog meča bio bolji od Španca Pabla Karenja Buste sa 3:2.