Nole u finalu Pariza: Federer pao posle maratona

Novak Đoković igraće za trofej u Partizu. Srpski teniser je do mesta u finalu prestižnog mastersa stigao posle spektakularne borbe i pobede nad najtrofejnijim teniserom današnjice Rodžerom Federerom rezultatom 2:1, po setovima  7:6(6), 5:7, 7:6(3).

Odluka je pala posle tri sata borbe, a publika u “Bersiju” je uzivala u jednom od najbojih mečeva ove sezone. Nole je bez napravljenog brejka stigao do prilike da se bori za peti trofej na ovom turniru, ali je još jednom pokazao da ima čelične živce jer je kroz dva taj-brejka stigao do velike pobede nad velikim rivalom.
U 13. gemu prvog seta Nole je ostao miran kada je Švajcarac imao set loptu i prednost od mini-brejka. Uzvartio je na pravi način, vezao tri poena i dobio prvi set, koji je potrajao čak 73 minuta.
I drugi set je mirisao na taj-brejk. Rivali su čuvali servise, a Nole je servirao za opstanak u setu Počeo je dobro, servis vinerom, ali je onda Švajcarac vezao četiri poena i po prvi put smo na meču videli brejk, koji je ujedno značio i izjednačenje u setovima.
Nole je i u trećoj deonici stizao do brejk loptu na servis Švajcarca, koji je tada, po praviu, uvek pojačavao gas. Ipak to mu nije pošlo za rukom u odlučujućem taj-brejk. Švajcarac je počeo da greši, upisao je duplu servis grešku, te je naš teniser stigao do pet vezanih set loptu. Prve dve, na servis Federera nije iskoristio, ali jeste treću.
Da li će Novak povratak na liderko mesto ATP liste obeležiti osvajanjem trofeja videćemo posle finalnog duela sa ruskim teniserom Karenom Kačanovim koji staruje u nedelju u 15 časova.