Nole uz oscilacije do drugog kola

Nole nije blistao u svom prvom meču nakon osvajanja Vimbldona, a o čemu svedoči podatak da je već u prvom gemu izgubio servis, međutim u nastavku je pododizao nivo igre i uspeo da upiše trijumf.

Novak Đoković uspešno je krenuo u odbranu titule na turniru u Sinsinatiju. Najbolji teniser sveta savladao je neugodnog Amerikanca Sema Kverija u dva seta, rezultatom  7:5, 6:1.

Đoković je anulirao oduzeti sersis u šestom gemu. U nastavku su obojica čuvala svoj servis i očekivalo se da taj brejk odlučio o pobedniku prvog seta. Međutim, Kveri nije izdržao u 12. gemu. Nole je pritiskao servis rivala i na kraju uspeo da realizuje drugu set loptu.
Naš teniser se mučio  i početkom druge deonice. U prva dva gema, u kojima je servirao Đoković, Amerikanac je imao po dve vezane brejk lopte. Tada je serbvis dobro poslužio našeg tenisera i pomogao mu da se izvuče iz neugodne situacije. Nole potom prešao iz odbrane prešao u napad i brejkom u četvrtom gemu definitivno slomio optor protivnika.

Novakov rival u narednom kolu biće Španac Pablo Karenjo - Busta.