Novak posle preokreta do polufinala turnira u Dohi

Baš kao i u prethodnom meču na ovom takmičenju, Đoković do trijumfa nije došao na lagan način. U borbi za finale srpskog tensiera čeka španski teniser Roberto Bautisa Aguta.

Novak Đoković je u polufinalu turnira u Dohi. Najbolji teniser sveta do plamasmana među četiri najbolja igrača došao je pobedom nad Nikolasom Basilašvilijem u meču koji je završen rezultatom 4:6, 6:3 i 6:4.

Baš kao i u prethodnom meču na ovom takmičenju, Đoković do trijumfa nije došao na lagan način. Gruzijski teniser se pokazao kao veoma borben i Novak je do pobede došao tek posle preokreta.

Srpski teniser je imao slab početak, u ranoj fazi meča dopustio je protivniku da napravi brejk, što mu je omogućilo da sa dosta samopouzdanja nastavi borbu i namuči našeg predstavnika na turniru u najvećem gradu Katara. Novak je do svoje prepoznatljive igre došao tek nakon što je rival uspeo da povede sa 4:1 u prvom setu. Borbena igra došla je prekasno da bi sprečio Gruzina da osvoji prvu deonicu.

U drugom setu Đoković je uspeo da popravi servis, što mu je omogućilo brejk, ali i vođstvo od 3:0. Basilašvili je pokušao da ponovi igru iz prvog seta, ali mu to protiv rivala koji je značajno podigao nivo igre u ovom delu meča nije uspelo. Novak je sa druge strane sačuvao brejk loptu u završnici, što mu je omogućilo da dobije drugi set i izjednači.

U odlučujućem, trećem setu umor kao da je stigao obojicu tenisera. Iako su obojica imali i dobre i loše periode igre, Đoković je kod petog gema uspeo da napravi drugi brejk u setu i povede. Posle toga je igrao strpljivo, ne dopustivši protivniku novo izjednačenje. Dobra igra u završnici seta bila je dovoljna da srpski teniser i definitivno dobije meč i obezbedi plasman u polufinale turnira.

U borbi za finale Đokovića čeka španski teniser Roberto Bautisa Aguta.