Odlična Zvezda pala u finišu

Izabranici Dragan Šakote su odlično parirali aktuelnom prvaku Evrope. U večini meča vodila se ravnopravna borba, ali je na kraju presudilo iskustvo Moskovljana i serija poena neverovatnog Džejmsa.

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da naprave novi podvig u Evroligi. Crveno-beli poraženi su pred svojim navijačima od ekipe CSKA rezultatom 81:86, u meču 25. kola elitnog takmičenja.
Izabranici Dragan Šakote su odlično parirali aktuelnom prvaku Evrope. U večini meča vodila se ravnopravna borba, ali je na kraju presudilo iskustvo Moskovljana i serija poena neverovatnog Džejmsa. Zvezda je u uvodnim minutima poslednje deonice imala svega poen zaostatka, međutim tada je usledila serija gostiju od koje srpski šampion nije uspeo da se oporavi.
Džejms je vezao trojku i nova tri ubačena slobodna bacanja, pa je CSKA u 35. minutu prvi put napravio dvocifrenu razliku (66:76). Sjajni košarkaš iz SAD je „ubijao“ svaku nadu domaćih da mogu da dođu do preokreta, a na kraju je ubacio 29 poena. Najbolje su ga pratili  Danijel Heket sa 19 i Darun Hilard sa 12 poena.
U ekipi Zvezde dvocifren učinak imali su Bili Beron sa 15, Kevin Panter sa 12, Vladimir Štimac i Džejms Gist sa po 11 i Lorenco Braun sa 10 poena.
Crveno-beli su posle ovog poraza na 13. mestu tabele sa učinkom 10 pobeda i 15 poraza, a u narednom kolu očekuje ih gostovanje Baskoniji.