"Orlovi" osetili snagu Francuza

Rukometaši Srbije nisu mogli do podviga u duelu sa favorizovanom selekcijom Francuske u meču 2. kola A grupe na Svetskom prvenstvu. U duelu protiv glavnog favorita za osvajanje titule naš tim je izgubio rezultatom 32:21.

Početak je obećavao, međutim kako je vreme odmicalo tako su neprikosnoveni ”tikolori” uspostavljali svoj prepoznatljivi ritam. Izabranici Nenada Peruničića su u dva navrata u ranoj fazi meča vodili sa dva gola razlike, a u nastavku uglanom održavali minimalno vođstvo. Ipak, tako je bilo do rezultata 9:8 za Srbiju. Rivali su prebacili u višu brzinu, iz dobrih odbrana i brzih nadapa napravili seriju 5-0.
To je definitnivno uticalo na samopoudajne naših momaka koji su u drugom delu igrali stuštenog garda. Prednost Francuza je rasla iz minuta u minut, a na sedam minuta pre kraja dostigla je maksimalnih 12 golova prednosti.

Bolji od ostalih u timu Srbije bi je Radivojević sa šest golova, dok je Mosić upisao četiri. Pobednike su predvodili Fabregas i Remli sa po pet golova.
Našim rukometašima će dobro doći dan odmora pred meč odluke koji igraju Brazilcima u ponedeljak od 15.30.