Oscilacije u igri i pobeda Zvezda nad Cibonom

Crvena zvezda je pobedila Cibonu u prvoj utakmici beogradskog tima u novoj sezoni ABA lige. Crveno-beli su slavili rezultatom 78:68, a meč je odličnom igrom obeležio Džou Reglend.

Američki košarkaš ubacio je za Crvenu zvezdu 22 poena, a naročito dobru igru pokazao je u drugom poluvremenu susreta.

I pored pobede, trener crveno-belih sigurno je zabrinut zbog oscilacija koje su u igri pokazali njegovi košarkaši. Zvezda je tokom druge i treće četvrtine imala seriju od 17 poena, a Cibona je veliki pad imala tokom druge deonice. U drugom poluvremenu gosti sve više preuzimaju incijativu, ali je dobra stvar za Zvezdu bila što košarkaši Cibone nisu uspevali da zaustave Reglenda, što je bilo presudno u završnici meča.

Pored Amerikanca, najefikasniji u timu Crvene zvezde bili su Cirbes sa 11 i Majkl Odžo sa 10 poena. Kod Cibone istakli su se Marko Ljubičić sa 17 i Rozić sa koševima za 13 poena.

Crvena zvezda - Cibona 78:68

Crvena zvezda: Regland, Čović, Beron, Lazić, Nenadić, Perperoglu, Dobrić, Faje, Simanić, Cirbes, Ristić, Odžo. Trener: Milan Tomić.

Cibona: M. Ljubičić, Reli-Ros, Rozić, Markota, Kraljević, Marić, Bilinovac, Uljarević, Gilbert, Novačić, Slavica, K. Ljubičić. Trener: Ivan Velić.