Parni valjak kakav navijači žele: Partizan ubedljiv protiv Javora (video)

Partizan je slavio sa 4:0. Dvostruki strelac je bio Sadik, a golove su postigli i Suma i Asano.

Partizan je pobedio Javor sa ubedljivih 4:0 u trećem kolu Superlige. Crno-beli su na stadionu u Humskoj od starta nametnuli svoj ritam igre i pokazali da posle slabog početka prvenstva žele ubedljivu pobedu.

Borbena igra rano je nagrađena golom. Dobra akcija rezultirala je pogotkom Sadika koji je iz peterca zatresao mrežu gostiju u 13. minutu. Iako su fudbaleri Javora pokušali da uzvrate, Partizan uvećava prednost u 19. minutu. Akter je ponovo bio Sadik koji je ovaj put petom u gol protivnika sproveo loptu nakon nespretne intervencije golmana Javora. Brzo je stigao i treći pogodak za crno-bele. Na asistenciju Filipa Stevanovića odlično je reagovao Suma za, sada već ubedljivu prednost.

U drugom poluvremenu igra kao da se malo umirila. Gosti su pretili iz kontranapada, ali je ponovo slavio domaćin. Akcija koja je donela gol ponovo je završena posle greške čuvara mreže Javora, a sreća je poslužila Asana, koji je u 76. minutu postavio i konačan rezultat utakmice.

"Moram da budem zadovoljan ovim danas, ali i moram da budem više ljut što ovakav pristup nismo imali od početka. Kada ekipa ima pravi pristup od prvog do poslednjeg minuta, to izgleda ovako. Pitam se zašto to nije moglo i pre tri, četiri dana. Dobro je bilo u velikoj meri i defanzivno i ofanzivno danas, kada na vreme postignemo gol i otvorimo utakmicu, teško je braniti se posle protiv nas. Jako je bitno što nismo primili gol, time smo povratili samopouzdanje. Sve u svemu, jako bitna tri boda i dosta bolji utisak nego ranije", rekao je posle utakmice trener Partizana Savo Milošević.

U četvrtom kolu domaćeg prvenstva Partizan gostuje Radniku, a i Javor će na gostovanje, u Novi Pazar.

Partizan – Javor 4:0