Partizan dominirao, ali krenuo minimalcem

Izabranici Sava Miloševića su dominirali u meču sa povratnikom u elitni rang, ali nisu uspeli da svoju terensku nadmoć pretvore u ubedljiviju pobedu.

Fudbaleri Partizana uspešno su zakoračili u novu fudbalsku sezonu. Crno-beli odneli su ceo plen sa gostovanja Inđiji pobedivši rezutlatom 0:1.
Fudbaleri Partizana su se od starta meča suočili sa bunkerom protivnika, a prvu šansu za njegovo probijanje propsutio je novajlija Sadik u 19. minutu, kada je sa šest metara prebacio gol protivnika.
Otpor Inđije trajalo je do 27. minuta. Suma je odlično probio po sredinini i asistirao Tošiću koji je spretnim potezom postigao prvu gol za Partizan u novoj sezoni. Samo dva minuta kasnije nekadašnji reprezentativac Srbije je popustio odličnu priliku za dupliranje vođsva, pošto se na tom putu isprečila stativa. Crno-beli su nastavili sa napadima, a novu dobru šasnu propustili su u finišu prvog dela, kada se Tošić ponovo našao u prilici da šutira.
Fudbaleri Partizana su i u nastavku diktirali tempo, ređali dobre prilike, ali je golman rivalaa Preković odlično čuvao svoju mrežu, pogotovo u 70. minutu posle udarca Pavlovića nakon kornera. Domaćim igračima se ukazala šansa od 78. minuta kada je Ivanović dobio drugi žuti karton. Ipak, brojčana nadmoć Inđije se nije osetila na terenu tako da je Partizan uspešno položio prvi superligaški ispit i napravio dobru uvertiru za prvi susret na evropskoj sceni.
Crno-beli se sada okreću gostovanju Konahsu u prvom muču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Duel u Velsu na programu je u četvrtak od 19.30 minuta.