Partizan i dalje maksimalan u Evrokupu!

Crno-beli su odigrali odli;no u odbrani i time upisali prvu pobedu nad litvanskim timom posle šest vezanih neuspeha u ovom takmičenju.

Košarkaši Partizana upisali su i treću vezanu pobedu od početka takmičenja u Evrokupu. Crno-beli slavili su na gostovanju Lijetuvos Ritasu rezultatom 61:66 i time upusali prvu pobedu nad litvanskim timom posle šest vezanih neuspeha u ovom takmičenju.
Lijetuvos je bolje počeo ovaj duel, poveli su domaći sa 5:0, prednost je bila i 16:9 nakon čega se Partizan probudio. Mozli i Pejners su pogocima uspeli da svedu minus na samo jedan poen nakon prvih deset minuta igre. Domaći su još nekoliko minuta uspevali da ostanu u plusu, tačnije do završnice druge deonice kada su crno-beli pojačali nivo obrane. Uz to je proradio i napad pa je Partizan zahvaljujući seriji 7-0 obezbebio plus četiri na poluvremenu.
Izabranici Andree Trinkijerija su odžavali prednost na svom kontu, dok su sredinom treće deonice uvećali na plus devet. Ipak, nakon toga krenuo je novi nalet litvanske ekipe, koja je serijom 11-0 istopila prednost rivala i povela sa dva razlike. Sve ovo nagoveštavalo je veoma neizvesnu poslednju deonicu. Crno-beli su du ponovo ušli u rezultatski plus, ali su se konstanno součavali sa velikim pritiskom rivala. Ipak, igrači Partizana su odgovarali u pravim momentiman pa su uz smirenu igru u finišu upisali veoma bitnu pobedu. Ključni trenutak bila je trojka Gordića za 63:59.
U ekipi Partizana najviše se istakao Markus Pejdž sa 17 poena. Gordić je imao 13 poena i 7 asistencija, dok je Mozli imao 11 poena i 7 skokova. Na drugoj strani, Pako Kruz i Eimantas Bendzius su ubacili po 15.
Ovom pobedom Partizan je zadržao prvo mesto u grupi, a u narednom kolu igra sa Lokomotivom pred svojim navijačima.