Partizan ispunio cilj, Radnički bez municije

Crno-beli su ispunili cilj u Nišu i nastavili pohod ka šampionskoj titulu zahvaljujući golovima Rikarda i Uroševiča. Radnički nije imao adute da parira timu Aleksandra Stanojevića, o čemu svedoči podatak da je na kraju upisao samo jedan šut za 90 minuta, i to van okvira gola protivnika.

Autor: Milan Kostić

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Radničkog na stadionu “Čair rezultatom 2-0, u jednom od derbija 22. runde Superlige.

Crno-beli su nastavili pohod ka šampionskoj titulu zahvaljujući golovima Rikarda i Uroševića, u meču koji je doneo deficit pravih prilika i lepotu fudbala. Radnički ipak, nije imao adute da parira timu Aleksandra Stanojevića, Nišlije su u retkim momentima dobijale aplauze domaće publike, čini se igrale previše bojažljivo, a na kraju su upisale samo jedan šut za 90 minuta, i to van okvira gola crno-belih.

Partizan je najpre zapretio preko Uroševića i Saničanina. Njihov dalji atak ka golu Nišlija prekinula je povreda golmana Popovića, koji je u 22 minutu dobio udarac u glavu i nakratko ostao bez svesti. Izašao je iz igre, a vrlo brzo su stile dobre vesti, da je sa mladim golmanom sve u redu.

Nastavak meča pripao je igračima Radničkog, koji su izveli tri uzastopna kornera, ali i pored nešto bolje igre nije bilo konkretne opasnosti za rezervnog golmana Stevanovića. Nešto bolji period igre domaćina prekinula je šansa Natha, koji je u 39. minutu loše zahvatio volej. Međutim, Partizan je uspeo da povede do odmora. Posle akcije koja nije mnogo obećavala Menig je uputio centaršut, a Rikardo iz peterca matirao golmana Dujmovića.

Partizan je za svega nekoliko sekundi mogao da reši meč, međutim Terzić je pogodio stativu iz dobre pozicije.

Nastavak je doneo još jednu veoma dobru šansu gostiju, Menigu se ukazlaa odlična prilika posle greške u defanzivi Radničkog, međutim Holanđanin je šutirao pored gola.

Usledio je period igre u kome je Radnički preuzeo posed i preko svojih bočnih igrača gađao novajliju Štulića, međutim, bivši igrać Partizana ni u jednom momentu nije uspeo da se istakne. Pravih uzbuđenja nije bilo do 80. minutu kada su posle gužve u šesnaestercu domaćina Rikardo i Jojić propustili šansu za 2-0. Ipak, crno - beli su brzo nadoknadili propušteno. Rikardo je odlično šutirao nakon kornera, a Urošević je pokupio odbitak i svom timu osiguroa tri boda na prolećnoj premijeri.

Partizan je potvrdio svoje lidersko mesto na tabeli i napravio dobru uvertiru pred meč šesnaestine finala Lige konferencija protiv praške Sparte. Fudbaleri Radničkog ostaju na osmoj poziciji i u nastaku prvenstva ih očekuje velika borba za ostanak u društvu ekipa koje će zaigrati u plej – ofu.