Partizan izborio produžetak, ali ne i pobedu

Ostali su problemi i posle odlaska donedavnog trenera Vlada Šćepanovića. Crno-beli su se dugo trudili da promađu pravi ritam, ponovo su se mučili u organizaciji napada, a porazu je doprineo i veliki broj izgubljenih lopti, čak 23.

Košarkaši Partizana nastavili su seriju loših rezultata. Crno-beli izgubili su na gostovanju Igokei posle produžetka rezultatom 90:84 u jednom od derbija 5. kola ABA lige.

Partizan nije uspeo da iskoristi činjenicu da je tim iz Laktaša posle svega minutu i po igre ostao bez pomoći svog trenera Dragana Bajić,a koji je u kratkom periodu dobio dve tehničke greške.

U većem delu meča domaćin je držao rezultatski plus koji je u jednom momentu dostigao maksimlanih 10 poena. Borba je dostigla vrhunac u finišu kada je Partizan uspoe da otopi prednost rivala, a trojka Veličkovića na devet sekundi pre kraja donela je elag.  Oba tima su imala šansu za pobedu u preostalom vremenu, ali je meč otišao u produžetak.

Igokea je dosta energičnije ušla u dodatnih pet minuta, vezala je dve trojke preko Volera i stigla na plus 6. Partizan je pokušavao da se vrati, međutim  nakon promašaja Mekintajera bilo je jasno da će crno-beli ostati bez bodova u ovom meču.

Pobednike je predvodio sjajni Karmajkl  sa 27 poena, Voler je ubacio 17, a Klemons 14 poena. Kod Partizana bolji od ostlaih bili su Gordić 19 i Zagorac 17 poena.