Partizan izgubio od Asvela

Kriza rezultata u Partizanu se nastavlja. Crno-beli košarkaši izgubili su od Asvela u četvrtom kolu Evrokupa, a meč je završen rezultatom 78:89.

Gosti su u dvorani "Aleksandar Nikolić" već od početka meča pokazali bolju igru od košarkaša trenera Čanka. U prvoj četvrtini crno-beli su nekako još i uspevali da spreče protivnika da stekne preveliku prednost, ali se to promenilo u drugoj deonici meča. Situacija se nije promenila na bolje za domaćina ni tokom treće četvrtine, a čak ni pokušaj trenera Nenada Čanka da čestim izmenama u završnici dođe do proekreta nije doneo promenu u odnosu snaga na terenu.

Zagorac je nedostajao Partizanu koji bez njega nije imao potrebnu agresivnost u napadu. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Džok Lendejl sa koševima za 12 poena. Za crno-bele je debitovao Stefan Janković, koji je veče završio sa 11 poena i dva skoka. Isti broj poena imali su i Pejdž, Vanja Marinković i Aleksej Nikolić. Pobedi Asvela najviše je doprineo Kahudi sa 21 poenom.

Partizanu je ovo četvrti uzastopni poraz u svim takmičenjima, a u Evrokupu sada ima jednu pobedu i tri poraza.

U nastavku evropskog takmičenja crno-beli gostuju Turk Telekomu.

Partizan – Asvel 78:89
(20:26, 17:22, 17:19, 24:22)

Partizan: Pejdž 11, Si 6, Aranitović, Gegić 4, Veličković, Pecarski, Gavrilović 2, Janković 11, Lendejl 12, Gagić 10, Nikolić 11.

Asvel: Madelon 4, Sloter 8, Kalnietis 11, Galu, Nua 14, Sov, Bilan 7, Nelson 6, Bakner 12, Lajti 6, Briki, Kaudi 21.