Partizan kroz oscilacije do važna tri boda

Izabranici Aleksandra Stanojenovića su od starta susreta nametnuli dominaciju, ali su se dugo mučili da probiju bedem gostojućeg tima. Dodatni problem za crno-beli bila je i opasnost od kontri protivnika.

Fudbaleri Partizana upisali su novu pobedu na domaćoj sceni i time koliko-toliko zalečili rane nakon eliminacije iz kvalifikacija za Ligu Evrope.

Crno-beli opravdali su ulogu favorita u meču sa Bačkom Palankom pobedivši na stadionu u Humskoj rezultatom 2:1, u meču devetog kola Superlige.

Izabranici Aleksandra Stanojenovića su od starta susreta nametnuli dominaciju, ali su se dugo mučili da probiju bedem gostojućeg tima. Dodatni problem za crno-beli bila je i opasnost od kontri protivnika, koji je u 36. minutu promašio šansu utkamice.
Izašao je Ratković sam ispred Popovića i pokušao da ga prebaci, a mladi golman je pokazao da je u sve boljoj formi. Upravo je ovo bio i najupečatljiviji detalj prvog dela meča.
Po povratku sa odmora Partizan je zaigrao agresivnije i to mu se isplatilo već u petom minutu nastavka kada je Sadik krunisao lepu akkciju svog tima. Samo nekoliko minuta kasnije isti igrač je propustio da duplira prednost crno-belih. Ipak, nije se dugo čekalo na novu loptu u golu Bačke Palanke. Marković je centrirao sa desne strane, a defanzivac Tomović je glavom pogodio sopstvenu mrežu.
Gosti su porm zaigrali otvorenije i uspeli da prepolove prednost rivala. Igrao se 77. minutu kada je Krsto Đorđević sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao Popovića.  Sadik je potom propustio nove prilike da okonča svaku dilemu, a protnički sastav nije uspeo da kazni te promašeje.

Podsetimo, odlaganje meča devetog kola dobvila je i Vojvodina, koja je ranije u ponedeljak kao gost savladala ekipu Inđije rezultatom 0:2. Novosađani su otpor svog rivala slomili u nastavku susreta golovima Bojića u 59. i Čovića u 70. minuta.