Partizan od dobrog početka do ubedljivog poraza

Košakraši Partizana su porazom okončali svoju ovosezonsku evropsku odiseju. Crno-beli izgubili su na gostovanju Albi rezultatom 97:74 u meču šestog kola Top 16 faze Evrokupa.

Izabranici Andree Trinkijerija su veoma raspoloženo ušli u duel, preuzeli vođstvo i veoma upešno odrađivali sve zadatke pod oba koša. Ipak, tako je bilo do vođstva crno-belih 26:30 na pet i po minuta do kraja druge četvtine.
Crno-beli su ispustili konce igre, usledila je serija grešaka i izgubljenih lopi i samo jedan koš iz igre do kraja poluvremena. Alba je pogođenim trojkama napravila seriju 21:4,  preokrenula duel u svoju korist i obezbedila plus 13 na poluvremenu.

Pauza je pomogla Partizanu da konsoliduje svoje redove. Marinković je pogodio dve trojke, usledili su mnogo organizovaniji napadi i novi poeni sa svega minus dva na tri minuta do kraja trećeg perioda. Ipak, ispostavilo se da je to bio poslednji pokušaj crno-belih. Alba je ekspresno vratila dvocifrenu prednost, a potom novom serijom trojki početkom poslendje deonice zadala konačan udarac rivalu.
Bolji od ostalih u Partizanu bili su Marinković sa 18 poena i Lendejl sa 11. na drugoj strani, Gedraitis je upisao 19 poena a Gifi je dodao 17.
Ekipu Partizana sada očekuje veoma važna utakmica sa ekipom Budućnosti u ABA ligi, kao i odbana trofeja na finalnom turniru Kupa Radivoja Koraća.