Partizan ostao bez municije u Krasnodaru

Trojkama Birčevića crno-beli su održavali rezultatku ravnotežu koja je nagoveštavala veoma neizvesnu poslednju deonicu, međtuim crno-beli su potpuno napadački stali u poslednjih deset minuta.

Košarkaši Partizana upisali su treći poraz u Evrokupu. Crno-beli izgubili su na gostovanju Lokomotivi rezultatom 83:76 u meču devetog kola ovog takmičenja.

Izabranici Andree Trinkjerija su imali dosta uspona i padova u Krasnodaru. Posle lošeg početak zaigrali su odlično u odbrani i držali rivala na distanci. Trojkama Birčevića crno-beli su održavali rezultatku ravnotežu koja je nagoveštavala veoma neizvesnu poslednju deonicu, međtuim crno-beli  su potpuno napadački stali u poslednjih deset minuta.
Naš tim je postigao samo deset poena i serijom grešaka skoro pa poklonio pobedu ruskom timu.
Partizna je nakon ovog poraza ostao bez šansi da izbori prvo mesto u grupi B.
Najefikasniji u srpskom timu bio je Stefan Birčević sa 17 poena zahvaljujući pet pogođenih trojki iz sedam pokušaja, a imao je i 3 skoka.
Po 12 poena dodali su Torijan Volden i Nemanj Gordić koji je imao i čak 7 izgubljenih lopti, dok je dvocifren učinak imao još Nikola Janković sa 10 poena.
"Lokose" su predvodili Kuzminskas sa 17 poena, Kamings sa 16 i Kulagin sa poenom manje.
Tačku na grupnu fazu Evrokupa crno-beli će staviti duelom naredne srede pred svojim navijačima, kada se sastaju sa poslednjeplasiranim Limožom.