Partizan sigurnim korakom do pobede nad Megom

Crno-beli slavili su na gostovanju ekipi Mege rezultatom 81:90, u derbi utakmici šestog kola grupe B.

Košarkaši Partizana produžli su pobednički niz u Superligi Srbije. Crno-beli slavili su na gostovanju ekipi Mege rezultatom 81:90, u derbi utakmici šestog kola grupe B.
Izabrabici Andree Trinkijerija su od starta diktirali ritam u utakmici u kojoj je kapiten Novica Veličković stigao do 445. nastupa u dresu Partizana. Domaći sastav je u nekoliko navrata uspevao da istopi dvocifrenu prednost gostiju, međutim crno-beli su u tim momentima znali da se izbore sa pritiskom, kao i da izgrade nove kvalitetne minute u svojoj igri.
Vanja Marinković je sa tri trojke u prva tri minuta posledmnjeg perioda igre zapečatio sudbinu gostiju I obezbedio svom timu šestu uzastopnu supeligašku pobedu. Upravo je mladi bek bio najjefikansiji u redovima pobednika sa 17 poena. Ognjen Jaramaz sa 14, Markus Pejdž sa 13 i Novica Veličković sa 12 poena.
U ekipi Mege dominirao je Goga Bitadze. Najbolji mladi košarkaš aktuelne sezone Evrolige na kraju je sakupio 26 poena, 15 skokova i četiri blokade.
Partizan će u narednom kolu gostovati Tamišu, a Mega Novom Pazaru.