Partizanova lekcija Krki

Košarkaši Partizana stigli su do treće vezane pobede u ABA ligi. Crno- beli nadigrali su pred svojim navijačima ekipu Krke ubedljivim rezultatom 87:55, u meču 15. kola regionalnog takmičenja.

Odbrana je bila zaštitni znak Partizana na ovoj utakmici, a u takvoj situaciji i napad je odlično funkcionisao. Slovenci su vodili samo na startu a onda je domaći tim krenuo u nezadrživu seriju koja je okončana najubeljivijom pobedom od dolaska trenera Andree Trinkijerija.
Pobednik je definitivno odlučen nakon dva i po minuta igre u drugom poluvremenu, a domaćin je serijom od 11:0 stekao 20 poena prednosti. Od tog trenutka prednost je konstantno rasla, do maksimalnih +36 u poslednjem minutu utakmice.
Partizan je predvodio Pejdž sa 17 poena, pratio ga je  Nikolić koji je ubacio 15, Si je dodao 13, a dvocifren je bio i Pecarski koji je postigao 10 poena. Kod Krke, Lapornik je ubacio 13 poena.
Crno-beli su trećeplasirani sa skorom 9-6, dok je Krka posle trećeg poraza u nizu ostala pretposlednji tim lige sa četiri pobede i 11 neuspeha.