Partizanu dovoljno prvo poluvreme

Fudbaleri Partizana su svoj prvi nastup pred svojim navijačima u nastavku prvenstva obeležili ubedljivim trijumfom. Crno-beli upisali su drugu vezanu pobedu savladavši ekipu Proletera rezultatom 3:0, u meču 23. kola Superlige.

Izabranici Zorana Mirkovića su pitanje pobednika rešili u prvom delu meča. Partizana je krunisao inicijativu u 16. minutu nakon pogotka Nikolića. Samo minut kasnije Proleter je ostao sa igračem manje u Humskoj pošto je Zarija Lambulić kao poslednji igrač odbrane faulirao Rikarda. Crno-beli su dodatno ubrzali napade, ređali dobre šanse, među kojim se našla i prečka Zakarića, a onda su u finišu prvog dela dotukli rivala. Tada je na scenu stupio Rikardo, koji je najpre u 41. minutu zaobišao golmana Vesića i duplirao prednost svog tima, a onda je u zaustavnom vremenu odlično reagovano nakon centaršuta Zakarića.

Utakmica je u drugom delu meča izgubila na tempu. Partizan je nastavio sa inicijativom, međutim samo u posednu lopte, dok su prave napadačke akcije izostale.
Partizna je ovom pobedom napravio odličnu uveruru za prestojeće gostovanje na stadionu “Rajko Mitić”.