Podvig Spartaka, Partizan mora bolje

Fudbaleri Partizana i Spartaka predstavljaće našu zemlju u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Tim iz Subotice napravio je pravi podvig eliminisavši Spartzu iz Praga, dok su crno-beli iz dalje runde izbacili litvanski Trakai.

Spartak je doživeo poraz od 2:1 u revašu, ali ga je gol u gostima odveo do istorijskog uspeha posle podviga u prvom meču i pobede od 2:0 u Novom Sadu. Favorizovani rival je imao produžetke do 75.mituta, ali je gol Čečarića iz penala odveo naš tim u dalje takmičenje.

Partizan je pružio novu anemičnu partiju. Trakai je odlično otvorio sustet i posle osam minuta igre uspeo da poništi zaostatak iz Beograda. Napadi crno-belih nisu ulivali nadu, ali je jedan dobar prekid totalno preokrenuo tok meča. Igro se 44. minut kada je štoper Miletić posle kornera savlado protvničkog golmana i time odlučio putnika u naredno kolo.

Ekipu Partizana sada očekije duel sa danskim Nordsjelendom, ali za uspeh u Evropi biće potrebna mnogo bolja igra od dosadašnjih izdanja.

Spartak će u trećoj rundi takođe podeliti megdan sa danskim predstavnikom, a u pitanju je Bronbi.