Poraz u kvalifikacijama za Kup Evrope

Vaterolisti niškog Naisa izgubili su i u drugom meču kvalifikacija za Kup Evrope. Nais je u Atini poražen od domaćeg Idra rezultatom 8:4.

Početak meča nije nagoveštavao ovakav krajnji ishog. Nakon odlične kontre Lekić je već u prvom minutu zatresao mrežu domaćih, a Mitrović ubrzo povisio rezultat na 2:0. Do kraja prve deonice Nais je imao još par prilika koje nije iskoristio. Sa druge strane odlična odbrana niškog tima osujetila je nekoliko pokušaja domaćih da dođu do gola. Sredinom druge deonice, pad u koncentraciji gostiju Idra je uspela da iskoristi i iz trećeg pokušaja postigne pogodak sa igračem vise.

Odmor je vise prijao Grcima koji su u trećoj četvrtini došli do preokreta. Posle izjednačujućeg pogotka za 2:2, domaćem timu dosuđena su dva peterca u samo jednom minutu. Pokušavali su niški igrači da dođu do gola i vrate se u meč, ali su u više navrata bili bez sreće i pogađali okvir gola. Nišlije su se konsolidovale u poslednjem kvartalu i postigle dva gola, oba puta strelac je bio Pavičić. Tim Idre uspeo je da  odigra u istom, dobrom ritmu i nije bilo moguće preokrenuti rezultat.

U poslednjem trećem kolu Nais igra protiv Primorca, duel je na programu u nedelju od 10h. Primorac je u prvom meču dana nadigrao italijansku Ortiđu sa 9:5.

Idra – Nais 8:4 (0:2,1:0,4:0,3:2)

Idra:Flegkas 7 odbrana, Kazazis 1, Miteloudis, Kokkinakis, Prekas 1, Kalaegyros, Blanis 1, Chondrokoukis 2(2), Argyropoulos 1, Stellatos, Tsachililidis 1, Irving 1, Mantis.

Nais: Lazić 14 odbrana, Mitrović 1, Pavičić 2, Kosić, Budurin, M. Milošević, Vang, Lekić 1, Živić, Stjepanović, Nikolić, Milošević, Stoiljković.