Radnički preslišao Mačvu i učvrstio drugu poziciju

Fudbaleri Radničkog nastavljaju da nižu uspehe na domaćoj sceni. Do devete prvenstvene pobede niški tim je stigao savladavši pred svojim navijačima ekipu Mačve rezultatom 3:0, u meču 14. kola Superlige.

Izabranici Nenada Lalatovića pružili su još jednu kvalitetnu partiu, golove  postigli na vreme i zahvaljujući remiju na Banovom brnu između Čukaričkog i Partizana dodatno učvrstili drugu poziciju na tabeli.

Niški tim je poveo iz prve prave prilike. Igrao se 20. minutu kada je Drinčić poslao odličnu loptu iz kornera, a Bondarenko udarcem glavom otključao bravu gostiju.
Period do poluvrmena protekao je u blagoj inicijativi tima iz Šapca, koji je zabeležio dva solidna pokušaja.  Drugi deo utkamice otvorila je dobra prilika veoma agilanog ofanzivca Radničkog Ranđelovića, ali je golman Puletić bio na mestu. Na novo uzbuđenje čekalo se do 65. minuta kada su gosti preko Adamovića zapretili iz slobodnog udarca, a golaman Ristić krajnjim naporom sprečio poravnanje.
Posle smao nekioliko sekundi usledio je novi pokušaj Ranđelovića. Mladi reprezentativac Srbije i  igrač Olimpijaskosa se iskupio za promašaje u  68. mitutu, kada je dočakao odličan pas Haskića i rutinki duplirao prednost Nišlija.

Radnički je u nastavku čuvao loptu u svom posedu i još jednom podigao publiku na noge. Drunčić je 79. minutu uputio idealanu loptu ka Haskiću, koji je trzajem glavom postavio konačan rezultata.
Fudbaleri Mačve su najbolju šansu za počasni pogodak propustili u 83. minutu, najpre je usledio oštar šut Adamovića, a u nastavku akcije gostu su pogodili prečku.
Trener Lalatović je izrazio zadovoljstvo posle još jedne uspešne utakmice, dok je njegov kolega Darko Tešović istako da su njegovi izabranici igrali hraboro protiv favorizovanih Nišlija.

Radnički će u narednom kolu gostovati Bačkoj, dok će Mačva dočekati ekipu Voždovca.