Radnički sa bele tačke do pobede nad Voždovcem

Radnički je ostvario još jednu pobedu u Superligi. Nišlije već 16 utakmica ne znaju za poraz u domaćem prvenstvu, a u 19. kolu pobeđen je Voždovac minimalnim rezultatom od 1:0.

Trijumf Nišlijama na uvek nezgodnom terenu stadiona na krovu tržnog centra doneo je Stanisavljević iz jedanaesterca u 63. minutu. Voždovac je neposredno pre toga ostao sa igračem manjem posle isključenja Ilića, što je fudbalerima Radničkog značajno pomoglo da dođu do nove pobede.

Iako su još od prvog poluvremena gosti imali veći posed lopte, Voždovac je bio nešto konkretniji u svojim napadima. Situacija se okrenula u drugom delu susreta, a inicijativa se Nišlijama isplatila kada je Ilić oborio Haskića.

“Oba tima su danas htela da pobede, igrala se jedna otvorena utakmica. Prvo poluvreme je bilo izjednačeno, bez stopostotnih šansi, vodila se žestoka borba na sredini terena sa dosta duela. Nama je nedostajao bolji završni pas da bi stvorili neku veću priliku za gol. Što se tiče drugog poluvremena, ušli smo dobro u njega i to nam se na kraju isplatilo. Mi smo znali da Voždovac voli da igra na način da širi teren preko krila i da zbog toga njihov golman često daje te dijagonalne lopte. To su isto radili i za vikend protiv Crvene zvezde, mi smo se pripremili za to i eto dočekali smo kiks golmana i iskoristili ga na najbolji mogući način po nas. Haskić mu je oduzeo loptu, dosuđen je čist penal i mi smo ga pretvorili u  pogodak”, rekao je posle utakmice trener Radničkog Nenad Lalatović.

Radnički je pobedom potvrdio drugo mesto i sada ima 44 boda. Voždovac je 13. sa 16 bodova.