Revanš Monaku i bitna pobeda

Košarkaši Partizana upisali su veoma važnu pobedu za nastavak takmičenja u Evrokupu.

Crno-beli slavili su na gostovanju ekipi Monaka rezultatom 68:71. u meču četvrtog kola druge faze i time se revanširali za prošlonedeljni poraz u Beogradu.
Od starta meča se videlo da su izabranici Andree Trinkijerija odlučni u nameri da pokažu drugo lice. Delovali su dosta dobro u organizaciji nadapa što im je uz čvrstu odbranu donelo dvocifrenu prednost u prvoj četvrtini. Igrači Partizana su za razliku od nedavnog meča mnogo više koristili reket protivnika što im je pomoglo u održavanju razlike. Ipak, domaći su se podigli posle nekoliko atraktivnih poteza u finišu drugog perioda. Iskoristili su miomenat i na dva minuta pre kraja poluvremena upisali prvo vođstvo na meču, koje su zadržali na odmoru.
Povratak Monaka naterao je crno-bele da ponovo pojačaju igru u defanzivi. Brzo su gosti zagospodarili pod svojim košem i rivalu dopustili svega 11 poena u trećoj deonici. Crno-beli su održavali taj novo, tokom poslednjeg kvartala vodili i sa devet poena viška, dok su u finišu uspeli da odbiju poslednji nalet protivnika i sačuvaju vrednu pobedu.
Fenomenalnu partiju odigrao je plejmejker Partizana Aleks Renfro koji je postigao 20 poena uz šest skokova. Na drugoj strani istakao se Pol Lakomb sa 23 poena.
Partizan će u petom kolu Evrokupa dočekati Lijetuvos Ritas.