Ronaldo i Mandžukić za nastavak dominacije Juventusa

U utakmici italijanskog prvenstva Juventus je pobedio trenutno najvećeg rivala, tim Napolija. Ekipa iz Torina trijumfovala je posle preokreta, rezultatom 3:1, za šta su najodgovorniji bili Mario Mandžukić i Kristijalno Ronaldo.

Početak utakmice pripao je Napoliju.

Gosti su već u desetom minutu poveli golom Mertensa, ali se na izjednačenje nije dugo čekalo. Mario Mandžukić je mrežu Napolija zatresao u 26. minutu na asistenciju Ronalda. Reprezentativac Hrvatske doneo je i vođstvo svom timu u 49. minutu. Možda najvažniji detalj utakmice bio je drugi žuti karton za igrača Napolija Ruija.

Igrača više na terenu Juventus je iskoristio u 76. minutu, kada je Bonući na još jednu asistenciju Ronalda povećao vođstvo svog tima. Bonućiju je ovo prvi gol od povratka u Torino.

Juventus se posle ove pobede učvrstio na tabeli i sada ima 21 bod, šest više od drugoplasiranog Napolija.