Sakramento ispustio pobedu, odlični Bjelica (video)

Kingsi su bili na veoma dobrom putu da izbegnu ovakav epilog, u ovom meču imali su veoma raspoloženog Nemanju Bjelicu, međtuim loša završnica koštala ih je 34. izgbuljenog meča u sezoni.

Košarkaši Sakramenta prekinuli su niz od tri vezane pobede izgubivši na gostovanju ekipi Oklahome rezultatom 112:108.
Sakramanto je dominirao tokom prvog dela meča, da bi tokom treće četvrtine povećavao prednost do maksimalnih plus 19 (78:59) pre nego što je krenula velika serija Oklahome. Kingsi skoro šest minuta nisu postigli koš, a domaćin je serijom 15:0 zadao veliki udarac rivalu.
Tim Oklahome je u poslednji minut meča ušao s prednošću 110:106, Kingsi su poenima Herisona Barnsa prišli na dva poena zaostatka 9,9 sekundi pre kraja, a tačku na utakmicu stavio je Kris Pol sa linije za slobodna bacanja.
Danilo Galinari je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 24 poena, Šej Gildžres Aleksander je dodao 20, a Pol 17.

Bjelica je bio skoro pa savršen iz igre, pošto je za 34 minuta ostvario učinak od 18 poena (7/9), devet skokova i dve asistencije.
Za razliku od njega, Bogdan Bogdanović nije imao šutersko veče. Postigao 11 poena, ali je i iz igre šutirao 4/14., uz to je imao četiri skoka i četiri asistencije.
Najbolji učinakk kod Kingsa imao je Herison Barns sa 21 poenom.

Oklahoma – Sakramento 112:108
Filadelfija– Njujork 115:106
Indijana – Portland 106:100
Golden Stejt – LA Lejkers 86:116