Sakramento sve bliže plej-ofu, odlična igra i srpskog košarkaša (video)

Bogdanović je trijumfu svog tima doprineo sa 15 poena, četiri skoka i jednom asistencijom, a sve to za manje od 24 minuta na parketu. Nemanja Bjelica ni u ovom meču nije bio u ekipi Kingsa.

Sakramento je pobedio Oklahomu, u meču u kojem je značajnu ulogu na terenu imao i Bogdan Bogdanović. Ekipa srpskog košarkaša nadigrala je protivnika rezultatom 119:116, što je 31. pobeda Kingsa ove sezone.

Bogdanović je trijumfu svog tima doprineo sa 15 poena, četiri skoka i jednom asistencijom, a sve to za manje od 24 minuta na parketu. Nemanja Bjelica ni u ovom meču nije bio u timu Kingsa.

Pobeda je značajna pre svega zato što je povećala šanse ekipe da se nađe u plej-ofu. Iako tesan krajnji rezultat to ne pokazuje, Sakramento je od početka meča bio daleko bolji protivnik, naročito u prvom poluvremenu koje je završeno sa 14 poena prednosti za Bogdanovićevu ekipu.

Kingse je predvodio Badi Hild sa 34 poena, pet skokova i četiri asistencije, Marvin Begli i De Aron Foks ubacili su koševe za po 19 poena. Kod Oklahome istakao se Rasel Vestrbuk sa dabl-dabl učinkom od 14 poena i deset skokova, uz četiri asistencije. Pol Džordž i Denis Šruder završili su veče sa koševima za po 14 poena.