Silni srpski košarkaši izborili put na Mundobasket

Odlična organizacija napada Miloša Teodosića i stabilnost u igri koju je doneo Dragan Milosavljević, uz aktraktivne poteze Milutinova, Lučića i ostalih srpskih košarkaša doprinela je da naša reprezentacija već od uvodnih minuta nametne svoj stil igre gostima.

Srpska košarkaška reprezentacija izborila je plasman na Svetsko prvenstvo u Kini. Naš nacionalni tim pobedio je u poslednjem kolu kvalifikacija selekciju Izraela ubedljivim rezultatom 97:76.

Za put na Mundobasket Srbiji je bio potreban trijumf, ili bi zavisili od drugih rezultata u našoj kvalifikacionoj grupi. Pobeda je ostvarena i to sjajnim nastupom u kojem su srpski košarkaši protivnika nadigrali u svim segmentima.

Pred prepunim tribinama dvorane "Aleksandar Nikolić" ekipa selektora Đorđevića pokazala je daleko bolju igru od one u prethodnom meču sa Estonijom. Odlična organizacija napada Miloša Teodosića i stabilnost u igri koju je doneo Dragan Milosavljević, uz aktraktivne poteze Milutinova, Lučića i ostalih srpskih košarkaša doprinela je da naša reprezentacija već od uvodnih minuta nametne svoj stil igre gostima. Ukratko, srpski košarkaši pokazali su da zaista jesmo zemlja košarkše, kako to često volimo da kažemo.

Izrael je na silnu igru Srbije najčešće pokušavao da odgovori trojkama i dok je ovaj šut služio goste, nekako su i uspevali da održe rezultatski priključak. Košarkaši Aleksandra Đorđevića dobili su sva četiri dela meča, iako je Izrael serijom od devet poena pokušao da se vrati u trećoj četvrtini.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Lučić sa 22 poena. Milosavljević je ubacio 20, a treba pohvaliti i učinak Miloša Teodosića koji je veče završio sa koševima za 11 poena uz devet asistencija. Kod Izraelaca istakli su se Koen sa 16 i Klajn sa 12 poena. Dvocifreni su bili i Avdija, Ziv i Zalmanson, koji su postigli po deset poena.

Srbija – Izrael 97:76
(26:18, 23:15, 18:17, 30:26)

Srbija: Teodosić, Simonović, Jelovac, Milosavljević, Tepić, Raduljica, Birčević, Milutinov, Lučić, Đoković, Gagić, Avramović. Trener: Aleksandar Đorđević

Izrael: Adija, Gut, Pnini, Timor, Koen, Menko, Segeev, Zalmanson, Klajn, Ginat, Zusman, Ziv. Trener: David Kataš.