Siti bolji od Reala, Lion iznenadio Juventus

U utakmicama osmine finala Lige šampiona koje su igrane u sredu uveče favoriti nisu opravdali svoje uloge. Mančester Siti je pobedio Real Madrid sa 2:1, dok je Lion bio bolji od Juventusa rezultatom 1:0.

U sredu uveče igrane su još dve utakmice osmine finala Lige šampiona, a u njima smo videli poraze favorita. Real Madrid je izgubio od Mančester Sitija sa 2:1 na domaćem terenu, dok je Juventus poražen od Liona rezultatom 1:0.

Ekipa iz Mančestera je izborila veliku prednost pred revanš koji će igrati na svom terenu. Fudbaleri Sitija su gubili sve do 78. minuta, kada je usledio veliki preokret.

Tokom prvog poluvremena nije bilo puno uzbuđenja, a timovi su bili prilično izjednačeni na terenu. Siti je u ovom periodu imao dve ozbiljne prilike, dok je domaćin u Madridu imao jednu. Real je poveo u 60. minutu pogotkom Iska na asistenciju Vinisijusa. Izjednačenje je delo Žesusa, koji je čuvara mreže protivnika savladao u 78. minutu igre. Preokret smo videli nakon što je arbitar utakmice dosudio jedanaesterac za Siti. Sa bele tačke precizan je bio De Brujne.

Od 85. minuta priliku je dobio i srpski fudbaler Luka Jović koji za kratko vreme na terenu nije ni imao šansu da uradi nešto ozbiljnije.
Da situacija bude još gora, u poslednjim minutima utakmice crveni karton je dobio Ramos.

U utakmici na Olimpik parku domaćin je kaznio nedovoljno ozbiljne pokušaje favorita iz Torina. Iako su imali veći posed lopte, fudbaleri Juventusa jednostavno nisu bili dovoljno konkretni. Pobedu Lionu doneo je Tusar u 31. minutu susreta.

Ronaldo je ponovo bio najmotivisaniji igrač Juventusa i jedan je od retkih koji zaslužuje pohvale za učinak.