Sjajna uvertira za Olimpijadu: Milica i Tijana zlatne na prestižnom turniru

Naše šampionke u tekvondou su se ovog puta okitile zlatnim medaljama, na turniru G2 ranga koji je održan u Orlandu.

Milica Mandić i Tijana Bogdanović nastavile su seriju osvajanja medalja na velikim međunarodnim turnirima. Naše šampionke u tekvondou su se ovog puta okitile zlatnim medaljama, na turniru G2 ranga koji je održan u Orlandu.
Za Tijanu i Milicu  koje su već obezbedile učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju, zlatne medaje osvojene na ovom prestižnom turniru, predstavljaju pre svega važne bodove za olimpijsku listu odnosno bolju poziciju za žreb na Olimpijskim igrama, kao i Evropskom prvenstvu koje se održava u maju.

Milica (do 73 kg) je na startu savladala Kanađanku Rejčel 17:3, zatim je bila bolja od Amerikanke Porč 16:0. U polufinalu je savladala Brazilku Pereiru 10:5, a u finalu je blistala protiv Francuskinje Vander 15:2.

Tijana se borila u kategoriji do 53 kilograma, a na startu je nila slobodna kao prvi nosilac turnira, dok je u sledećem kolu pobedila Amerikanku Song 17:3. U polufinalu je bila bolja od Brazilke Arauho 28:17, i u finalu je pokazala iskustvo i savladala Kanadjanku Našu Tešić 16:10.

Podsetimo, Bogdanovićeva i Mandićeva  su pre manje od sedam dana osvojile zlato i srebro na Prezident kupu u Švedskoj.