Slaba prva četvrtina režirala novi poraz

Košarkaši Partizana nastavili su nagativan niz. Crno-beli izgubili su na gostovanju ekipi Turk Telekoma rezultatom 77:72, u utakmici petog kola grupe C Evrokupa.

Kada se podvuče crta,  razlog poraza košarkaša Partizana je definitivno veoma loše odigrana prva četvrtina koju je domaćin rešio u svoju korist rezultatom 28:14. Crno-beli su u nastavku pokazali potpuno drugo lice, uhvatili ritam do poluvremena, zatim dobili poslednje dve deonice, ali nažalost to nije bilo dovoljno da se izbrišu mrlje sa početka duela.

Nakon poena Markusa Pejdža Partizan je stigao do -7 na 4 i po minuta do kraja utakmice, međutim košarkaši Partizana nisu imali snage da izbegnu šesti vezani poraz u svim takmičenjima.
Za pobedu je definitnvno nedostajao još jedan raspoloženi igrač, Marinković je na kraju ubacio 28 poena, ali nije imao pravu podršku.
Jedino je još Markus Pejdž imao dvocifren učinak sa 14 poena. Keni Gebrijel je bio najbolji u redovima Turk Telekoma sa 16 poena, a naš centar Vladimir Štimac je imao 12 poena i 8 skokova.
I posle ove utakmice jasno je da novom treneru Trinkijeriju predstoji mnogo posla da, pre svega, vrati veru u sopstvene mogućnosti košarkašima Partizana.